SIT3373AI-4E3-28NX625.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-4E3-28NX625.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-4E3-28NX625.000000
Description
MEMS OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
625 MHz VCXO HCSL Oscillator 2.8V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±345ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)