SIT3373AI-4B9-33NX625.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-4B9-33NX625.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-4B9-33NX625.000000
Description
MEMS OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
625 MHz VCXO HCSL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±360ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
HCSL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)