SIT3373AI-2E2-33NB270.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-2E2-33NB270.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-2E2-33NB270.000000
Description
MEMS OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
270 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)