SIT3373AI-2E2-25NB432.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-2E2-25NB432.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-2E2-25NB432.000000
Description
MEMS OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
432 MHz VCXO LVDS Oscillator 2.5V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)