SIT3373AI-2B9-28NC281.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-2B9-28NC281.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-2B9-28NC281.000000
Description
MEMS OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
281 MHz VCXO LVDS Oscillator 2.8V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)