SIT3373AI-2B2-25NE500.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-2B2-25NE500.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-2B2-25NE500.000000
Description
MEMS OSC VCXO 500.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
500 MHz VCXO LVDS Oscillator 2.5V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±70ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)