SIT3373AI-1E2-30NB256.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-1E2-30NB256.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-1E2-30NB256.000000
Description
MEMS OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
256 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVPECL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)