SIT3373AI-1B2-33NB622.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-1B2-33NB622.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-1B2-33NB622.000000
Description
MEMS OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
622 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVPECL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)