SIT3373AC-4B9-33NB281.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AC-4B9-33NB281.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AC-4B9-33NB281.000000
Description
MEMS OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
281 MHz VCXO HCSL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±10ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
HCSL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)