SIT3373AC-4B2-33NB614.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AC-4B2-33NB614.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AC-4B2-33NB614.000000
Description
MEMS OSC VCXO 614.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
614 MHz VCXO HCSL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
HCSL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)