SIT3372AI-2B2-33NH50.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3372AI-2B2-33NH50.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3372AI-2B2-33NH50.000000
Description
MEMS OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±170ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
84mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
3.3V