SIT3372AI-1E9-33NB128.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3372AI-1E9-33NB128.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3372AI-1E9-33NB128.000000
Description
MEMS OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
128 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Frequency Stability
±35ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
92mA
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVPECL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
3.3V