SIT3372AI-1B2-30NX75.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3372AI-1B2-30NX75.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3372AI-1B2-30NX75.000000
Description
MEMS OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
75 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3V 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±370ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
92mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
3V