SIT3372AC-2E2-28NE75.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3372AC-2E2-28NE75.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3372AC-2E2-28NE75.000000
Description
MEMS OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
75 MHz VCXO LVDS Oscillator 2.8V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±70ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
84mA
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
2.8V