SIT2024BABS3-33N-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT2024BABS3-33N-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT2024BABS3-33N-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V SC-74A, SOT-753
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT2024BABS3-33N-25.000000 Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Type
Supplier Device Package
SOT-23-5
Frequency
Size / Dimension
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Voltage - Supply
3.3V