JDL36200CLC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Schneider Electric
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Thermal Magnetic 200A 600 V AC 250 V DC Toggle Chassis Mount
JDL36200CLC
DigiKey Part Number
4008-JDL36200CLC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JDL36200CLC
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
200A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V