TCSD-20-D-06.75-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 91
Image for TCSD-20-D-06.75-01-N-R is not available
TCSD-20-D-06.75-01-N-R
DigiKey Part Number
TCSD-20-D-06.75-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-20-D-06.75-01-N-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.563' (171.45mm, 6.75")
EDA/CAD Models
TCSD-20-D-06.75-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.563' (171.45mm, 6.75")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)