TCSD-10-D-08.27-01-F-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-10-D-08.27-01-F-N-R is not available
TCSD-10-D-08.27-01-F-N-R
DigiKey Part Number
TCSD-10-D-08.27-01-F-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-08.27-01-F-N-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.689' (210.00mm, 8.27")
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-08.27-01-F-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.689' (210.00mm, 8.27")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)