IDSD-13-S-08.00-P26 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-13-S-08.00-P26 is not available
IDSD-13-S-08.00-P26
DigiKey Part Number
IDSD-13-S-08.00-P26-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-13-S-08.00-P26
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.667' (203.20mm, 8.00")
EDA/CAD Models
IDSD-13-S-08.00-P26 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.667' (203.20mm, 8.00")