IDSD-13-S-07.90 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-13-S-07.90 is not available
IDSD-13-S-07.90
DigiKey Part Number
IDSD-13-S-07.90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-13-S-07.90
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.658' (200.66mm, 7.90")
EDA/CAD Models
IDSD-13-S-07.90 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.658' (200.66mm, 7.90")