IDSD-10-D-03.60-G-B10-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for IDSD-10-D-03.60-G-B10-R is not available
IDSD-10-D-03.60-G-B10-R
DigiKey Part Number
IDSD-10-D-03.60-G-B10-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-10-D-03.60-G-B10-R
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.300' (91.44mm, 3.60")
EDA/CAD Models
IDSD-10-D-03.60-G-B10-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.300' (91.44mm, 3.60")