IDSD-10-D-03.50-G-R
DigiKey Part Number
IDSD-10-D-03.50-G-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-10-D-03.50-G-R
Description
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.292' (88.90mm, 3.50")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSD-10-D-03.50-G-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.292' (88.90mm, 3.50")