IDSD-08-D-16.00-P15 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-08-D-16.00-P15 is not available
IDSD-08-D-16.00-P15
DigiKey Part Number
IDSD-08-D-16.00-P15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-08-D-16.00-P15
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.33' (406.40mm)
EDA/CAD Models
IDSD-08-D-16.00-P15 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
1.33' (406.40mm)