Image for FFMD-17-T-02.40-01-N-R is not available
FFMD-17-T-02.40-01-N-R
DigiKey Part Number
FFMD-17-T-02.40-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-17-T-02.40-01-N-R
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed 0.200' (60.96mm, 2.40")
EDA/CAD Models
FFMD-17-T-02.40-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.200' (60.96mm, 2.40")
Number of Positions
34
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)