RC2012F1964CS is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
1.96 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC2012F1964CS
DigiKey Part Number
RC2012F1964CS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC2012F1964CS
Description
RES 1.96M OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC2012F1964CS Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.66mm)