CL31A105KB9LNNC
DigiKey Part Number
1276-2719-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2719-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-2719-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A105KB9LNNC
Description
CAP CER 1UF 50V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL31A105KB9LNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low Profile
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)