10SKV470M8X10.5 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Rubycon
In Stock: 4.975
Datasheet
Upgrade
Rubycon
In Stock: 482
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
In Stock: 500
In Stock: 479
In Stock: 500
In Stock: 589
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 367
Würth Elektronik
In Stock: 141
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 698
KEMET
Chemi-Con
In Stock: 812
470 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C