RSA6.1J4T2R
DigiKey Part Number
RSA6.1J4T2RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RSA6.1J4T2RCT-ND - Cut Tape (CT)
RSA6.1J4T2RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSA6.1J4T2R
Description
TVS DIODE 3VWM EMD5
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount EMD5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSA6.1J4T2R Models
Category
Power - Peak Pulse
80W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Package / Case
SOT-553
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V