MCR25JZHF39R2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
Vishay Dale
In Stock: 6.990
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 835
Similar
YAGEO
Similar
39.2 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film