MCR18ERTF1502 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 22.609
Vishay Dale
In Stock: 0
YAGEO
In Stock: 867
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Upgrade
15 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film