MCR10ERTF2201 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 7.442
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 16.914
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
2.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film