MCR100JZHJ751 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 4.079
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 173
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Upgrade
Similar
Panasonic Industry
Similar
Stackpole Electronics Inc
750 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film