MCR03ERTF2201 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 108.744
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 28.782
Datasheet
Panasonic Industry
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
2.2 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film