LMR2802FVM-LBTR
DigiKey Part Number
846-LMR2802FVM-LBTR-ND - Tape & Reel (TR)
846-LMR2802FVM-LBTRCT-ND - Cut Tape (CT)
846-LMR2802FVM-LBTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMR2802FVM-LBTR
Description
LMR SERIES, LOW NOISE, LOW INPUT
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 2 Circuit Single-Ended 8-MSOP
Category
Voltage - Input Offset
5 µV
Mfr
Current - Supply
1.1mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
50 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Number of Circuits
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Output Type
Single-Ended
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
1.1V/µs
Package / Case
8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Gain Bandwidth Product
3 MHz