KTR25JZPJ153 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 11.319
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 21.861
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
15 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR25JZPJ153
DigiKey Part Number
KTR25JZPJ153-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR25JZPJ153
Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/3W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR25JZPJ153 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)