KTR25JZPJ123 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 9.886
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 5.197
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
12 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
KTR25JZPJ123
DigiKey Part Number
KTR25JZPJ123-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR25JZPJ123
Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/3W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
KTR25JZPJ123 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)