KTR10EZPF8201 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 70.082
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 25.567
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Similar
Bourns Inc.
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
Panasonic Industry
8.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film