BR24G16NUX-3ATTR
DigiKey Part Number
BR24G16NUX-3ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
BR24G16NUX-3ATCT-ND - Cut Tape (CT)
BR24G16NUX-3ATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR24G16NUX-3ATTR
Description
IC EEPROM 16KBIT I2C 8VSON
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 16Kbit I2C 1 MHz VSON008X2030
EDA/CAD Models
BR24G16NUX-3ATTR Models
Clock Frequency
1 MHz
Voltage - Supply
1.6V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)