BP5277-15 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Delta Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Linear Regulator Replacement DC DC Converter 1 Output 15V 500mA 19V - 32V Input
BP5277-15
DigiKey Part Number
BP5277-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BP5277-15
Description
DC DC CONVERTER 15V 7.5W
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output (Max)
500mA
Mfr
Power (Watts)
7.5 W
Series
Packaging
Tray
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Efficiency
93%
Type
Linear Regulator Replacement
Package / Case
3-SIP Module
Voltage - Input (Min)
19V
Size / Dimension
1.04" L x 0.64" W x 0.24" H (26.4mm x 16.3mm x 6.2mm)
Voltage - Input (Max)
32V