AS-14.7456-20-SMD-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 4.198
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 2.315
Datasheet
CTS-Frequency Controls
Fox Electronics
14.7456 MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US
AS-14.7456-20-SMD-TR
DigiKey Part Number
2151-AS-14.7456-20-SMD-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-AS-14.7456-20-SMD-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-AS-14.7456-20-SMD-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS-14.7456-20-SMD-TR
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
14.7456 MHz
Size / Dimension
0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm