QEC-150-2-01-QB48IN-5
DigiKey Part Number
189-QEC-150-2-01-QB48IN-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QEC-150-2-01-QB48IN-5
Description
9.0MM ID 4:1 ADH LINED SEM 1=1PC
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.354" (8.99mm) 4 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Length
4.00' (1.22m)
Mfr
Inner Diameter - Supplied
0.354" (8.99mm)
Series
Inner Diameter - Recovered
0.091" (2.30mm)
Packaging
Bag
Recovered Wall Thickness
0.048" (1.22mm)
Part Status
Active
Material
Type
Color
Shrinkage Ratio
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C