PA4331.222NLT
DigiKey Part Number
553-3489-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3489-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3489-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4331.222NLT
Description
FIXED IND 2.2UH 2.05A 108 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.05 A 108mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4331.222NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
108mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
28MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)