PE7750-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 4 GHz 75 Ohms 2W N-Type In-Line Module
PE7750-10
DigiKey Part Number
6099-PE7750-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE7750-10
Description
PE 10DB 75OHM FIXED ATTENUATOR N
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 4 GHz
Manufacturer
Pasternack
Power (Watts)
2W
Packaging
Bag
Impedance
75 Ohms