LCAT7750-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 4 GHz 75 Ohms 2W N-Type In-Line Module
LCAT7750-10
DigiKey Part Number
5073-LCAT7750-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCAT7750-10
Description
10DB 75OHM FIXED ATTENUATOR N PL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Attenuation Value
10dB
Manufacturer
L-com
Frequency Range
0 Hz ~ 4 GHz
Series
Power (Watts)
2W
Packaging
Bulk
Impedance
75 Ohms