PE3C9310-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Fairview Microwave
L-com
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C9310-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C9310-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C9310-60
Description
N MALE TO N MALE RIGHT ANGLE LOW
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C