FMC00098-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC00098-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00098-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00098-60
Description
LOW LOSS N MALE TO RA N MALE CAB
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C