PE3C2075/HS-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 200 36.00" (914.40mm)
PE3C2075/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C2075/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2075/HS-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 200
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C