PE3C10418-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Fairview Microwave
L-com
L-com
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 400 24.00" (609.60mm)
PE3C10418-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C10418-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10418-24
Description
Fire Rated TNC Male to TNC Male
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 400
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C