FMCA100207-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Pasternack
Pasternack
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 400 24.00" (609.60mm)
FMCA100207-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA100207-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100207-24
Description
LOW LOSS TNC MALE TO TNC MALE CA
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C