FSD81-10-D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
American Electrical Inc.
In Stock: 52.307
Datasheet
Weidmüller
In Stock: 305
WAGO Corporation
Conta-Clip, Inc.
In Stock: 200
Altech Corporation
Knipex Tools LP
In Stock: 28
Schneider Electric
Altech Corporation
IDEC
Gray Wire Ferrule Connector DIN 12 AWG (4.00mm²) Single Wire
Ferrule Installation Solutions
FSD81-10-D
DigiKey Part Number
298-10561-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD81-10-D
Description
CONN FERRULE DIN 12AWG GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
12 AWG (4.00mm²)
Series
Length - Overall
17.50mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
10.00mm